Biblioteczka Meksyk Przewodniki Wyróżnione

Biblioteka podróżnika- Meksyk.

Na polskim rynku jest bardzo dużo ciekawych reportaży, prac antropoligcznych i przewodników o Meksyku. Wybrałam dla was kilka, które odswieżałam sobie w ostatnich dniach.

Na dobry początek  polecam „Pejzaż  beż kolców” Sylwi Mróz oraz „Dzieci szóstego słońca” Oli Synowiec z @mexicomagicoblog oraz „Podmiejskim  do Indian” Piotrka Michalika. Te książki to podstawa wiedzy o współczesnym Meksyku jego społeczeństwie,  zwyczajach, problemach.

„No pasa nada” Beaty Kowalik jest mocnym, ważna i wstrząsającym zbiorem historii meksykańskich kobiet. Niestety jest to historia perzmocy, alkoholizmu i nadużyć. Dla empatycznej osoby jak ja, bardzo trudna lektura bo wręcz fizycznie przeżywam to co bohaterki tego reportażu.
„Meksyk od kuchni” S.O.Mrożek prowadzi nas przez składniki meksykańskich  potraw przeplatają je z historią, zwyczajami i ciekawostkami o swoim kraju.
.
Historia Meksyku, mitologia Majów  i Azteków oraz historia podboju to fascynujące lektury pełne dat, miejsc, dziwnych nazw i nazwisk. Dla każdego kto chce dotrzeć do źródła z którego dzisiejszy Meksyk pochodzi, kto chce zrozumieć dlaczego jest tak a nie inaczej, dlaczego Indian jest mało i dlaczego są dumni ze swego pochodzenia, a jednocześnie się go wstydzą.
.
Przewodników jest wiele, każdy wnosi coś nowego. Warto zatem zajrzeć do kilku, ale zabrać tylko jeden.
.
Dużo by opowiadać,  lepiej siąść do lektury i do zobaczenia w Meksyku.
#meksyk #mexico #reportaży #literaturafaktu #przewodnikmeksyk #wmeksyku #omeksyku #majowie #aztekowie #bibliotekapodróżnika #zbiblioteczki #recenzje #poradypodróżnicze #przedpodróżą #travelerblog

Podziel się :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *