Pilotaż Wyróżnione

Kostaryka 12/11 – 27/11.

Wycieczka do Kostaryki w małym, przyjacielskim gronie. Tylko sobie wyobraź – dwa tygodnie w zielonym raju! Weź aparat, dobry nastrój i dołącz do nas. Zapraszamy!

12-04-2021 – 27-11-2021 – ZAPISY TRWAJĄ, DOŁĄCZ DO NAS! Patrz link poniżej.

Kolorowa Kostaryka tworzy niezwykłą mozaikę kulturową i przyrodniczą. Podczas naszej wyprawy spotkamy się z bogatą przyrodą tego rejonu. Zobaczymy aktywne wulkany, subtropikalną dżunglę, lasy chmurowe, stepy i mnóstwo rajskich plaż. Na obszarze Kostaryki występuje ponad 500 tysięcy gatunków zwierząt, co stanowi prawie 4% wszystkich gatunków na świecie. Sprawia to, że Kostaryka jest jednym z krajów o najwyższej różnorodności biologicznej na świecie. Wreszcie Kostaryka to mozaika etniczna – tworzą ją potomkowie hiszpańskich kolonizatorów, afrykańskich niewolników oraz Indian. Nadal znajdziemy tutaj wielu rodzimych mieszkańców tego kraju.

Zaraz po przyjeździe i po zwiedzaniu stolicy Kostaryki, zobaczymy dwa wulkany: Poas (który tworzy jeden z największych kraterów na świecie) oraz Irazu (najwyższy aktywny wulkanu Kostaryki, z kaldery którego możemy zobaczyć dwa oceany).

Zieloną Kostarykę zaczniemy poznawać od południa kraju. Czeka nas wiele spotkań z fascynującą florą i fauną w Parku Narodowym Cahuita, rezerwacie Manzanillo i w okolicach Puerto Viejo. Zobaczymy leniwce, ostronosy, legwany, szopy, kolorowe subtropikalne żabki i wiele innych zwierząt. Odwiedzimy najsłynniejszy park narodowy Kostaryki – Tortuguero. Wykąpiemy się w gorących źródłach u podnóża wulkanu Arenal oraz przespacerujemy się mostami zawieszonymi wysoko pośród lasów chmurowych w parkach Arenal i Monte Verde. W wiecznie zielonych lasach chmurowych spotkamy się z całym bogactwem kostarykańskiej flory i fauny. Na koniec czeka nas odpoczynek i kąpiele na pięknych, malowniczych plażach położnych pośród zielonych zatoczek Parku Narodowego Manuel Antonio.

https://omtramping.pl/wyprawa/wycieczka-do-kostaryki-zielony-raj
Podziel się :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *