Ameryka Centralna Fotografia Kuba Kultura, Historia, Ciekawostki Pilotaż

Kuba pełna słońca i muzyki 27/11 – 12/12/2021

Kuba rajska wyspa gdzie czas stanął w miejscu.

Na przełomie listopada i grudnia poprowadzę dla Supertramp wyjazd na jedna z najniezwyklejszych wysp morza Karaibskiego.

27-11-2021 – 12-04-2021 – ZAPISY TRWAJĄ, DOŁĄCZ DO NAS! Patrz link poniżej.

KUBA  – nieznane oblicze wyspy – to wyprawa trampingowa po najciekawszych miejscach wyspy, tych znanych i nieznanych a wszystko to w klimacie muzyki, rewolucji i pięknych kubańskich plaż.  Pierwszą część pobytu spędzimy w czarodziejskiej Hawanie, gdzie pamiątki i pozostałości okresu kolonializmu mieszają się ze śladami wszechobecnej rewolucji gdzie odnowiona starówka pełna turystów graniczy z dzielnicami, w których toczy się prawdziwe życie „habaneros”. To właśnie tam można napić się szklanki lokalnego rumu, wypalić najprawdziwsze kubańskie cygaro czy zjeść pizzę na ulicy  podaną wprost z okna mieszkania. Zobaczymy m.in.: cmentarz im. K. Kolumba – jeden z najwspanialszych cmentarzy w obu Amerykach, miejsca gdzie mieszkali i pisali Hemingway, G.Green, i A.Carpentier, oraz wiecznie żywe Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Zobaczymy jak wyglądają przedmieścia Hawany ale i luksusowo odnowione centrum. Wieczorami, gdy upał zelży, przysiądziemy na najsłynniejszym bulwarze Hawany – Malekonie, lub w jednym z muzycznych klubów Starej Hawany i popijając zimne „mojito” oddamy się zabawie przy żywej kubańskiej muzyce. Może się zdarzyć, że wędrowni muzycy zaśpiewają nam romantyczną balladę o komendancie Che Guevara. Będziemy poruszali się lokalnymi, starymi samochodami sprzed rewolucji z 1959 r. tzw. „chevy”, choć niekoniecznie będą to Chevrolety. Po kilku dniach wyruszymy wynajętym busem w podróż podróż po Kubie. Podczas podróży po wyspie odwiedzimy rezerwat krokodyli na bagnach Zapata, będziemy plażować w słynnej Zatoce Świń, odwiedzimy perłę architektury kolonialnej – Trynidad oraz inne piękne miasta takie jak: Camaguey, Cienfuegos, Sancti Spiritus a na końcu – Santiago de Cuba. Dla chętnych z Santiago de Cuba pojedziemy na górę Gran Piedra gdzie można zobaczyć mityczne San Escobar.
        W Santa Clara odwiedzimy mauzoleum Che Guevary, a w Santiago de Cuba posłuchamy muzyki w najsłynniejszej Casa de La Trova. Na atolu wysp koralowych Cayo Coco będziemy odpoczywać na jednej z najpiękniejszych plaż Kuby. Podczas podróży będziemy mieszkać w prywatnych domach i mieszkaniach Kubańczyków, co pozwoli nam poznać realia ich codziennego życia;  a ponieważ są to wyjątkowo pogodni i mili ludzie, takie spotkania pozostawią w nas niezapomniane wrażenia. Aby poznać kraj, będziemy unikać kurortów, które wyglądają tak samo na całym świecie. Będąc jednak w Varadero – najsłynniejszym kurorcie Kuby, chłonąc atmosferę tego miejsca, zobaczymy i odczujemy sami, na czym polega różnica.
 
 Podróż zakończymy w Hawanie, w której teraz będziemy się czuć jak u siebie. Przynajmniej takie są wrażenia większości Uczestników naszych wypraw. I pomyśleć, że przed wyjazdem Hawana wydawała się taka odległa.
Zmiany na Kubie cały czas postępują; ci którzy zdążą, mają szansę poznać jeszcze ten inny świat; świat który pomału znika na naszych oczach.

http://www.supertramp.pl/pl,wyprawa,79,KUBA—REWOLUCJA,-CYGARA,-RUM,-MUZYKA-I-PLAŻE

Podziel się :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *